Adopen

ADO GRUP, ADOPEN markası ile Türkiye’nin en büyük PVC pencere ve kapı sistemleri üreticileri arasındadır.

 

ADOPEN, 550 Bin m²' si açık, 185 Bin m²'si kapalı alan olmak üzere Türkiye'nin en büyük fabrikalarından birine sahiptir. ADOPEN aynı zamanda üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük Ahşap kompozit ve mdf kapı üreticisidir.

 

Antalya’da bulunan ADOPEN üretim tesislerinde, çeşitli markalar altında PVC pencere ve kapı sistemleri, PVC profil, ahşap kompozit ve mdf kapı sistemleri, uPVC pencere ve kapı sistemleri, kompozit panel ve kalıp ürünleri, kompozit destek profili (CRP), panjur ve kepenk sistemleri, alüminyum yapı malzemeleri ve PVC sondaj boruları üretimi yapılmaktadır.  

 

ADO GRUP’un üretim faaliyetleri bir yandan iç pazar taleplerini karşılarken, üretiminin önemli bir kısmı da üretim faaliyetlerinin olmadığı 56′yı aşkın ülkeye ihraç edilmektedir. ADO ürünleri, Avrupa, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika ülkeleri başta olmak üzere Avustralya’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanına dağıtılmaktadır.

 

ADO Şirketler Grubu’nun en büyük yatırımı olan ADOPEN, İstanbul Sanayii Odası (ISO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu (ISO 500) arasındadır.